Slider_home
tlo2

Leszek Benke

Mateusz Dewera

tlo3

Ewa Czajkowska

Andrzej Jurczyński

Spotkanie z Balladą

Telewizyjne widowiska rozrywkowe z 44-letnią tradycją, cieszące się wielka sympatią widowni telewizyjnej.
Nagrodzone Złotym Ekranem oraz nagrodą dziennikarzy na Festiwalu Opolskim.

Obecnie największym powodzeniem cieszy się cykl „kopydłowski”, którego akcja rozgrywa się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie rej wodzi miejscowy Komendant O.S.P. W roli Komendanta występuje znakomity aktor, ulubieniec publiczności i gospodarz Spotkań z Balladą – Leszek Benke.

Jedyne w swoim rodzaju widowiska estradowe łączące formę kabaretową z komedią muzyczną, o zwartej fabule, a równocześnie wciągające widza do akcji. Dotychczas zrealizowano 65 tytułów z tego cyklu, wielokrotnie powtarzanych w Telewizji Polskiej.
Animatorem, scenarzystą, autorem większości tekstów i reżyserem SPOTKAŃ Z BALLADĄ od początku ich istnienia był Michał Bobrowski.

Spotkanie z Balladą ma również wersję sceniczno estradową. Dotychczas grane widowiska to „Cezarskie ciecie”, „Gdzie jest wyjście”, „Na zachodzie bez zmian”, „Ale szlaban!” i „O, kurdesz!” oraz wystawiane później „W Kopydłowie wielkie zmiany”, „Tak jest, panie Komendancie…” , „A my na luzie!” , „Gwiazdy nad Kopydlowem oraz „My z Kopydłowa”. W sumie ponad 2000 spektakli, które obejrzało półtora miliona widzów.

Kilka słów o „Spotkaniach z Balladą”